Ocak 2020

Eğitim Takvimi: 24 Ocak 2020, Cuma

Eğitim Takvimi Kapak
Minderler, sandalyeler, kutular ve pet şişelerden bir parkur oluşturun. Kiminin üzerinden atlayıp kiminin altından geçip kimini de sekerek, zıplayarak geçip hedefe ulaşın. Parkuru isteğinize göre engelli ya da düz hâle de getirebilirsiniz.

Eğitim Takvimi: 23 Ocak 2020, Perşembe

Eğitim Takvimi Kapak
Ailemizi seçme şansımız yoktur ama mutlu ve huzurlu bir aile ortamı oluşturma imkânımız vardır. Mutlu ve huzurlu aileye giden yol ise sağlıklı iletişimden geçmektedir. Aile bireylerinin birbirini tanıması, nelerden zevk aldığını ve ilgi alanlarını bilmesi oldukça önemlidir. Birlikte yapılacak keyifli aile aktiviteleri bulmak ve bunları bir rutin hâlinde gerçekleştirmek, aile bağlarınızı güçlendirecektir.

Eğitim Takvimi: 21 Ocak 2020, Salı

Eğitim Takvimi Kapak
Türkçede "sav" ve "irsalimesel" olarak da adlandırılan, geçmişten günümüze gelen, ıızun deneyimlerden yararlanarak kısa ve özlü öğütler veren, toplum tarafından benimsenip ortak kullanılan kalıplaşmış sözler.

Eğitim Takvimi: 20 Ocak 2020, Pazartesi

Eğitim Takvimi Kapak
Çalışan anneler, çocuklarına yeterince zaman ayıramadıkları düşüncesiyle suçluluk hissedebilirler. Çalışmayan anneler de yoğun ev işleri nedeniyle çocuklarına zaman ayıramayabilirler. Çocukla birlikte geçirilen süre kadar, bu sürenin nasıl geçirildiği de önemlidir. Bunun için de çocukla çok zaman geçirmekten ziyade, kaliteli zaman geçirmek gerekir.

Eğitim Takvimi: 19 Ocak 2020, Pazar

Eğitim Takvimi Kapak
Okul öncesi ve ilköğretim yıllarında çocuğunuza makas kullanmak, düğme ve sökük dikmek, ayakkabı bağlamak, örgü örmek, nakış işlemek, bezelye ayıklamak, hamur yoğurmak gibi el becerisi gerektiren işleri öğreterek, onu bol bol kalem tutmaya ve yazı yazmaya teşvik ederek, çocuğunuzun ince motor kaslarının gelişimini destekleyebilirsiniz.

Eğitim Takvimi: 18 Ocak 2020, Cumartesi

Eğitim Takvimi Kapak
Mutluluk, neşe, heyecan gibi duygular çocukların bakış açılarını genişletir. Mutsuzluk, kızgınlık, engellenmişlik duyguları ise bakış açılarının daralmasına neden olur. Bu nedenle çocuklarınızın olumlu duyguları yaşayacağı ortamlar hazırlamanız, olumsuz duygularla karşılaştıklarında bunlarla baş edebilmeleri için destek olmanız, gelişimleri için önemlidir.

Eğitim Takvimi: 16 Ocak 2020, Perşembe

Eğitim Takvimi Kapak
Spor, kaslarımızı güçlendirerek iskelet ve kas sistemimizin sağlıklı olmasını sağlar. Metabolizmamızı hızlandırarak sağlıklı kilo aralığında olmamıza yardımcı olur. Fiziksel etkileri dışında, olumlu psikolojik etkileri de vardır. Spor yapmak, mutluluk hormonu salgılamamızı sağlar. Kaygıyı ve stresi azaltır. Spor yaparak daha enerjik, daha dinç ve daha sağlıklı oluruz.

Eğitim Takvimi: 15 Ocak 2020, Çarşamba

Eğitim Takvimi Kapak
Okyanuslar ve denizler neden donmaz? Kış aylarında göller donar fakat okyanus ve denizler donmaz. Bu durumun nedenlerinden biri, okyanus ve denizlerin çok büyük su kütleleri olmasıdır. Ayrıca göller durağanken, bünyesinde binlerce canlı barındıran okyanuslar ve denizler sürekli hareket halindedir.

Sayfalar

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.