Şubat 2020

Eğitim Takvimi: 31 Ocak 2020, Cuma

Eğitim Takvimi Kapak
Çocuğa ödev yapma alışkanlığı kazandırılırken anne babalar davranış olarak bir adım geri çekilmeli ve çocuğa, ödevin kendi sorumluluğunda olduğu hatırlatılmalıdır.

Eğitim Takvimi: 30 Ocak 2020, Perşembe

Eğitim Takvimi Kapak
Bilinen ilk tekerlek, ulaşım amaçlı icat edilmemiştir yani bir arabaya ait değildir. Bilinen ilk tekerlek, MÖ 3500 yılında Mezopotamya'da ağacın gövdesinden kesilen diske delik açılması yoluyla icat edilmiştir. Bu icat, çömlek çarkı olarak malzeme üretme amaçlı kullanılmıştır.

Eğitim Takvimi: 29 Ocak 2020, Çarşamba

Eğitim Takvimi Kapak
Çocuğunuzu kitap okuma konusunda motive etmek için "Senin sesinden bir hikâye dinlemek istiyorum." demek, aranızdaki paylaşımı keyifli hâle getirdiği gibi, çocuğunuzun kitap okurken duyduğu hazzı da artıracaktır. Bununla birlikte, çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanlarına uygun kitaplar okumasını sağlamak,

Eğitim Takvimi: 28 Ocak 2020, Salı

Eğitim Takvimi Kapak
Ergenlik Döneminde Çocuğunuzla Sağlıklı İletişim Kurmak için: • Ergenle sağlıklı iletişim kurmanın yolu, onu anlamaktan geçer. Bu nedenle, davranışlarınızla ona saygı duyduğunuzu gösterin.

Eğitim Takvimi: 27 Ocak 2020, Pazartesi

Eğitim Takvimi Kapak
Paylaşmak, çocuğun doğasında olmayan fakat sizin yol göstericiliğinizle öğrenebileceği bir duygudur. Çocuk, önce oyuncağını paylaşmayı öğrenir, sonra yiyeceğini, zamanla da diğer eşyalarını. Paylaşmanın verdiği mutluluğu tattıkça, bu davranış çocukta alışkanlık hâline dönüşür. Çocuğu paylaşımda bulunabileceği sosyal ortamlara götürmek ve paylaşmaya teşvik etmek, kendi yaşantımızda da paylaşımcı bir tavır sergilemek, onun bu duyguya uyum sağlayabilmesi için önemlidir.

Eğitim Takvimi: 25 Ocak 2020, Cumartesi

Eğitim Takvimi Kapak
Akşam yemekleri, çocuklarla konuşmak ve sohbet etmek için önemli bir fırsattır. Yemek sırasında; yediğiniz yemeğin faydaları, içerdiği vitaminlerin vücudumuzda nelere yaradığı, eksikliği durumunda neler olabileceği, bir sebzenin tarladan soframıza gelene kadar hangi süreçlerden geçtiği gibi pek çok konuda konuşabilir ve çocuğunuzun yiyeceğe sadece karın doyuran bir şey gibi değil de bir ürün ve değer olarak bakmasını sağlayabilirsiniz.
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.