Eğitim Takvimi: 31 Ocak 2020, Cuma

Çocuğa ödev yapma alışkanlığı kazandırılırken anne babalar davranış olarak bir adım geri çekilmeli ve çocuğa, ödevin kendi sorumluluğunda olduğu hatırlatılmalıdır.
Eğitim Takvimi Kapak

Kategori: 

Tarih
Cuma, Ocak 31, 2020

Günün Sözü

Mutluluğun ilk şartlarından birisi de insan ve doğa arasındaki ilişkisinin bozulmamasıdır. (Lev Tolstoy)


Günün Kelimesi

Kudret
1) Güç (I), erk, erke, iktidar.
2) Yetenek.
3) Maddi güç, zenginlik.


Günün Atasözü

Görgülü kuşlar gördüğünü işler, görmedik kuşlar ne görsün ki ne işler?
İyi aile içinde yetişenler, aldıkları terbiyenin gereğini yaparlar. İyi bir aile eğitimi almamış olanlarsa karşılaştıkları durumlarda ne yapacaklarını bilemezler.


Günün Oyunu

Tencereleri ve kaşıkları kullanarak mutfakta müzik yapın. Tencere arkalarını davul, kepçeleri tokmak olarak kullanabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte, bir çocuk şarkısına istediğiniz gibi ritim tutabilir, özgün şarkı sözleri oluşturabilirsiniz.


Günün Değeri

Kars El Halısı
Büyük çoğunluğu kirman ipiyle yapılan, motif olarak geometrik desenler ve bitki desenleri kullanılan, bordürleri yani kenar işlemeleri yöredeki çok kültürlülüğün etkisiyle değişik motiflere sahip olan halılar.


Günün Önerisi

Çocuğunuzun sağlıklı olmasını istiyorsanız öncelikle ebeveyn olarak kendi sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Bol su içerek ve dengeli, düzenli beslenerek başlayabilirsiniz. Sebze ve meyve tüketiminizi artırmalı, şeker ve şekerli besinleri mümkün olduğunca az tüketmeli, kahvaltıyı ihmal etmemelisiniz. Hareketli olmak ve ailece yürüyüş yapmak da sağlık açısından çok önemlidir.


Günün Çözümü

Çocuğunuzun Ev Ödevi Yapmasını Sağlamak için:
• Çocuğa ödev yapma alışkanlığı kazandırılırken anne babalar davranış olarak bir adım geri çekilmeli ve çocuğa, ödevin kendi sorumluluğunda olduğu hatırlatılmalıdır.
• Çocuğunuza karşı; "ödevimiz, öğretmenimiz, derslerimiz" gibi ifadeler kullanmaktan kaçınmak gerekir çünkü bu ifadeler, çocukları sorumluluktan kurtarmaya yöneliktir.


Günün Nedeni

İnsanların neden fobileri vardır?
Fobi; insanların bir durum, olgu, obje ya da canlı karşısında duyduğu, onların gündelik hayatlarını etkileyebilen ileri düzeydeki korku, endişe ve kaçınma hâlidir. Korku kaynağına göre farklı sebepleri olabilen fobiler, genellikle deneyimler sonucu ortaya çıkar. Örneğin, bir hayvanın saldırısına uğrayan birinin o hayvan türünün fotoğrafına dahi bakamayacak kadar korkması, deneyim sonucu oluşmuş bir fobidir. Bazı fobilerin ise kalıtımsal özellikleri vardır. Kan tutması olarak bilinen kan görünce bayılma, fenalaşma ile kendini gösterir ve kan fobisi kalıtımsaldır.


Günün Doğrusu

noTafsiye | yesTavsiye

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.