Eğitim Takvimi: 5 Ocak 2020

Günün Değeri: Arif Nihat Asya (1904-1975) Eserlerinde kullandığı sade üslupla tanınan, en çok "Fetih Marşı", "Kalk Yiğidim", "Bayrak", "Dua" ve "Naat" şiirleriyle bilinen bayrak şairi.
Eğitim Takvimi Kapak

Kategori: 

Tarih
Pazar, Ocak 5, 2020

Günün Sözü

Okumak özgürlüktür. (Aliya İzzetbegoviç)


Günün Kelimesi

Şilte: Üstünde oturulan, yatılan, içi yünle ve pamukla doldurulmuş döşek.


Günün Doğrusu

noSeramoni | yesSeremoni


Günün Atasözü

Acemi katır kapı önünde yük indirir.
Tecrübesiz kişi, kendisine yaptırılan işi en önemli yerinde bırakıp karşısındakini zor duruma düşürebilir.


Günün Oyunu

Eski dergi ya da gazeteleri bir makasla minik parçalara ayırın. Beyaz bir kâğıda istediğiniz resmi çizin, kestiğiniz parçaları resminize uygun şekilde yapıştırarak kesme yapıştırma etkinliğinizi tamamlayın.


Günün Değeri

Arif Nihat Asya (1904-1975)
Eserlerinde kullandığı sade üslupla tanınan, en çok "Fetih Marşı", "Kalk Yiğidim", "Bayrak", "Dua" ve "Naat" şiirleriyle bilinen bayrak şairi.


Günün Önerisi

Çocuğunuza sunduğunuz keşif ve merak duygusunu tetikleyen materyallerle zenginleştirilmiş öğrenme ortamı, çocuğun farklı deneyimler ve beceriler kazanmasını, çevresine yönelik algısının gelişmesini ve böylelikle olaylara farklı açıdan bakıp farklı çözüm yolları bulmasını sağlayacaktır. Çocuğu keşfetmeye, soru sormaya, incelemeye ve denemeye yönlendiren ev ortamı, gelişimi için son derece önemlidir.


Günün Çözümü

Çocuğunuzun Kaygısını Azaltmak için:
• Anne babalar, çocuklarının kaygıları hakkında konuşmalı ve onların duygularını küçük görmemelidirler.
• Çocukların kaygı yaşadığı durumların üstüne gidip problemin çözümü için çocuklara destek olunmalıdır.
• Çocukların sadece olumlu duyguları değil, olumsuz duyguları da can kulağıyla dinlenmelidir.


Günün Nedeni

Neden uyuruz?
Sağlıklı yaşam için gereken uyku süresinin ortalama sekiz saat olduğu bilim insanları tarafından söylenmektedir. İnsanlar, zaman zaman daha az süre uyuyarak hayatlarını sürdürebilseler de uyku ile ilgili kesin olan şey, uykunun bir ihtiyaç olmasıdır. Ancak bilim insanları, bunun nedenini hâlâ tam olarak çözebilmiş değildir. Bu nedenle "Neden uyuruz?" sorusu, uykusuzluğun zararları üzerinden cevaplanmaktadır. Uykusuzluk, gündelik hayatta odaklanmada ve öfke kontrol mekanizmasında problemler yaratır. Birkaç günlük uykusuzluk ise kafa karışıklığına, unutkanlığa, yanılsamalara yani gerçeklik algısında bozulmalara sebep olur.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.