Eğitim Takvimi: 8 Ocak 2020

Çocuğunuz bir kütüphane görevlisi, siz de kitaplar arayan okuyucusunuz. Ona aradığınız kitapları tarif edin, bulup size getirsin. Kitap kapağının rengi, kitabın kalınlığı, uzunluğu gibi ipuçları verebilirsiniz. Bildiğinde sıra size geçer.
Eğitim Takvimi Kapak

Kategori: 

Tarih
Çarşamba, Ocak 8, 2020

Günün Sözü

Susmanın gücüne inanıyorum. Bu konuda saatlerce konuşabilirim. (George Bernard Shaw)


Günün Kelimesi

Divit: Hokkadaki mürekkebe batırılarak yazı yazmaya yarayan ve değişik uçları olan bir kalem türü.


Günün Doğrusu

noSezeryan | yesSezaryen


Günün Deyimi

Armudun sapı var, üzümün (kirazın) çöpü var: Her şeye kusur bulmak, hiçbir şeyi beğenmemek.


Günün Oyunu

Çocuğunuz bir kütüphane görevlisi, siz de kitaplar arayan okuyucusunuz. Ona aradığınız kitapları tarif edin, bulup size getirsin. Kitap kapağının rengi, kitabın kalınlığı, uzunluğu gibi ipuçları verebilirsiniz. Bildiğinde sıra size geçer.


Günün Değeri

Bazlama-Kırıkkale
Un, su, tuz ve maya katılarak hazırlanan hamurun mayalanıp kabarmasından sonra oklavayla yufkadan biraz kalın olarak açılıp pişirilen bir ekmek türü.


Günün Önerisi

Amacına uygun kullanıldığında yararlı, kullanılmadığında zararlı olabilen teknoloji konusunda önerimiz, öncelikle çocuklarımıza zengin ve tatmin edici bir ev ortamı sunulmasıdır. Şu bir gerçek ki çocukla oyun oynanan, çocuğa değer verilen, konuşulan, etkili sohbet ortamının bulunduğu, kitap okunan ve birlikte nitelikli vakit geçirilen evlerde çocuk, kendi doğal akışını yaşar. Bu akışa teknolojinin olumlu kullanımının yararları da olacaktır. Sadece teknoloji, asla doğal iletişimin yerini alamaz.


Günün Çözümü

Çocuğunuza Sorumluluk Duygusu Kazandırmak İçin:
• Öncelikle, yaşam tarzınızla ona model olun. • Ona çöpü çıkartmak, tabağını kaldırmak, yatağını toplamak gibi küçük sorumluluklar vererek işe başlayın.
• Çocuğunuz, ona verdiğiniz sorumlulukları yerine getirdiğinde, teşekkür ederek geri bildirimde bulunun.
• Çocuğunuzun, sorumlulukları neden yerine getirmediğini araştırın.


Günün Nedeni

Neden insan yüzleri birbirinden bu kadar farklıdır?
California Üniversitesinde yapılan bir araştırma; insan yüzlerinin şekil ve yapısının, vücudun diğer bölümlerine göre çok daha değişken olduğunu ortaya koymuştur. Bunun nedeni de yüz yapısıyla ilişkili genlerin vücudun diğer bölgelerindeki DNA'dan daha fazla çeşitlilik göstermesidir. Bu çeşitlilik, işlevsel olarak diğer insanlar arasında tanınabilmek ve onlardan ayırt edilebilmekle açıklanmaktadır.

Belli bir düzeydeki kaygı neden gereklidir?
Kaygı duygusu, gelecekle ilgili bir duygu olduğundan belli düzeydeki kaygı, insanı olası durumlara hazırlar. Örneğin, önemli bir sunum yapılacaksa sunumla ilgili hissedilen kaygı; insanı zamanı verimli kullanma, anlatılmak isteneni hiçbir bilgiden ödün vermeden en kısa sürede anlatma, gelebilecek sorulara hazırlıklı olma konusunda geliştirir.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.